Kürtaj Nasıl Yapılır

Op. Dr. Sinan KIZILKAYA

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtajda gebe özel bir yere yatarak pozisyon alır. Uzman doktorumuz da rahim içerisine tutunan fetüsü çıkartmak için gerekli müdahaleyi yapar. Fetüs çıkartırken kazıma işlemi yapılabilmektedir. Ancak bu durum rahime zarar verebileceği için farklı teknikler de geliştirilmiştir. Bunlardan birisi de vakumlu kürtajdır. Vakum aspirasyon yöntemi ile cenin çekilir ve rahimden ayrılır. Böylece hamilelik işlemi tamamen sona erer. Son derece acısız ve kısa sürelerde tamamlanan bu işlemler sonrasında kişi hayatına çok kısa süre sonra devam edebilir. Dolayısıyla hem sağlıklı hem de çabuk olması sebebi ile vakumlu yöntem son yıllarda sıklıkla kullanılıyor.

İstenmeyen gebeliğin sonlandırma işlemi olan kürtaj ciddi bir tıbbi müdahaledir. Yasal prosedürlere ve tıbbi kurallara uygun olarak 10 dakika gibi bir süre içerisinde bu işlem gerçekleştirilir. Hastalarımızın konfor ve rahatları için hafif bir genel anestezi altında ve ultrason eşliğinde kürtaj işlemlerimiz gerçekleştirilmektedir. Hasta güvenliği ve bilgi mahremiyeti ise en çok dikkat ettiğimiz konudur.

Kürtaj bilgi gizliliği yasal hakkınızdır. Merak etmeyiniz kürtaj olduğunuz bilgisi kimse ile paylaşılamaz, paylaşılmamaktadır. (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG.,01.08.1998, 23420) Yönetmelik gereğince bilgilerinizin gizliliği esastır.

Bilgilerinizin gizliliği esas alınarak, herhangi bir bilgi vermeden İzmir’de bulunan kliniğimizden kürtaj ve kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kliniğimizi İzmir’de Kürtaj işlemleri için ziyaret edebilir ve randevu alabilirsiniz. Kliniğimiz İzmir’de Kürtaj işlemleri için modern ve teknolojinin sağladığı en son tıbbi cihazlarla donatılmıştır. Ağrısız ve acısız İzmir kürtaj fiyatları ve kürtaj hakkında bilgi ve randevu alabilmek için 0 (232) 231 47 27 ve 0 (232) 231 61 15 numaralı hattımızı arayabilir ya da 0 533 022 93 45 numaralı WhatsApp hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir kişisel bilgi ya da detay vermeden randevu alabilirsiniz. Kürtaj işlemleri için tüm bilgileriniz gizli tutulmaktadır.